sobota 22. září 2018

Druhácký starterpack

Velká blogerka, co píše každý týden, ze mě rozhodně nebude, ale ráda bych vám trošku ulehčila začátek druháku a tak se o něco níž dočtete, co všechno na příští dva semestry potřebujete. ;) Ušetří vám to čas a obepisování všech starších známých, tak pojďme na to!

Pozitivní je, že nemusíte skoro NIC kupovat. To je oproti prváku ohromná úspora. Já osobně neholduju kupování učebnic, které si můžu v klidu půjčit z knihovny. Radši ty peníze projím.

Tento semestr byste měli mít histologii a embryologii, nově biochemii a fyziologii a někteří z vás tento semestr, jiní až na jaře, základy ošetřovatelství.

Do histoly už nic kupovat nejspíš nebudete, protože všechno máte:


Pokud byste byli ještě z prváku uchvácení memorixem, můžete použít i to novější vydání Memorixu Histologie.
A samozřejmě si furt stojím za tím, že bez elektronického histologického atlasu tu zkoušku neuděláte.

Biochemie

Nový předmět, kterého se nemusíte bát. Ani nic do něj kupovat. Všechny doporučené učebnice jsou určitě hrozně moc fajn, ale za a) jsou v knihovně a za b) už jste viděli jak úžasně má ústav zpracované svoje materiály? Já se tedy učila pouze z jejich prezentací (s poznámkami!!) a stačilo to víc než dost. A netiskněte si je prosím vás, pokud zvládnete učení z PC nebo tabletu. Jenom první semestr vypadá vytištěný takto:

Rozhodně si ale pořádně vypracovávejte protokoly a na seminářích a cvičeních si dělejte velice podrobné poznámky. Bude se vám to hodit na průběžné testy i na opakování na zkoušku.

Fyziologie

Kapitola sama o sobě, každý se učí z něčeho jiného. Já osobně můžu jenom poradit, abyste se neporovnávali. Pokud najdete učebnici, která vám vyhovuje, držte se jí, i když ti kolem vás budou nacházet zaručeně "lepší" a podrobnější materiály. Důležití jste vy, každý se učíme jinak.
Na semináře si pořiďte jenom znalosti, na cvika plášť a sešit na protokoly.

Základy ošetřovatelství

Pro mě osobně to byl hrozně náročný předmět. Ale jen proto, že jsme na šestou museli být v nemocnici a některé týdny jsem pak odcházela ze školy až o půl páté (jednou jsem nejprve usnula v autě, než jsem byla schopná odřídit cestu domů). Potřebujete plášť, přezůvky, průkazku studenta, bílé ponožky do těch přezůvek, papír a tužku do kapsy, sepnuté vlasy, hodinky.

Kdybych něco opomněla, napište mi a článek rozšířím. ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Něco na srdci? Sem s tím! A kdybyste se styděli, napište mail. ;)